İbrahim Turhan Kimdir Biyografisi

İbrahim Turhan
İbrahim Turhan
İbrahim Turhan Biyografisi 1968 yılında İzmir ’de doğan Turhan Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi ’nde 1987 yılında birincilikle tamamladı ve aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F... [post_ad]-->

İbrahim Turhan Biyografisi

1968 yılında İzmir ’de doğan Turhan Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi ’nde 1987 yılında birincilikle tamamladı ve aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünü birincilikle kazandı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık yüksek lisansını “Kamu Kesimi Açıklarının Makroekonomik Sonuçları ve Türkiye ’de Bankacılık Kesimi Üstünde, Bankacılık doktorasını da “Parasal Krizler ve Gerçek Sektör Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği” konulu ivedi ile tamamlayan Turhan, bu dönemde aynı kurumda öğretim elemanı olarak devir yaptı.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Araştırma Fonu göre desteklenen sosyal bilimler mega projesi çerçevesinde resmi olarak ağırlama edildiği Cenevre Üniversitesi Institut Européen (IEUG) ve Loughborough Üniversitesi Banking Centre bünyesinde araştırmacı olarak bulundu.

01 Nisan 2004 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi üyeliğine, 07 Haziran 2006 tarihinde Para Politikası Kurulu üyeliğine seçilen Turhan, 8 Mayıs 2008 tarihinde Başkan (Guvernör) Yardımcısı olarak atanmıştır. Turhan, Kiel Enstitüsü bünyesinde etkinlik belirten Küresel Ekonomi Sempozyumu'nun Liderler Grubu ve Danışma Kurulu üyesidirDr. M. İbrahim Turhan, keza London School of Economics and Political Sciences (LSE) Avrupa Enstitüsü bünyesinde kurulan Modern Türk Çalışmaları Kürsüsünde TCMB adınaul Kent Üniversitesi'nde Mütevelli Heyeti üyeliğini sürdürüyor.


Etiketler:ibrahim m. turhan,economics,author,research,ideas
İbrahim Turhan Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/19/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.