Güntekin Onay Kimdir Biyografisi

Güntekin Onay
Güntekin Onay
Güntekin Onaylama Biyografisi Spor spikeri ve spor yazarıdır... [post_ad]-->

Güntekin Onaylama Biyografisi

Spor spikeri ve spor yazarıdır.

Güntekin Tasdik, 12 Ekim 1971 tarihinde Adana ’da doğmuştur. Eski teknik direktörlerden Gündüz Tekin Onaylama babasıdır. Basketçilik yapmış Zeynepgül Onaylama Ene (d.1969) adında bir ablası vardır. 12 yaşında girdiği Özel Işık Lisesi'ni bitirdikten daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Turizm bölümünde okudu.

Kanal 6 televizyonunda çalışmaya başlayan 1992 yılında Şansal Büyüka'nın ekibine yabancı dil haberdar olan birisi olarak girmiş ve spor basınında var olmuştur. Kanal 6'da dış haberler sorumlusu olarak mesleğe başladı. Televizyonda başlangıçta "Güney Amerika Kupası, sonradan Almanya'ya gidip Borussia Dortmund ile Inter arasındaki maçı anlattı. 1992-1993 sezonunda Türkiye Ligi maçlarını anlatarak devam etti. Sürükleyici Türkçesi ve muhteşem yorumlarıyla anlattığı maçlara renk kattı. Derken sabah haberlerinde spor haberlerini aktarmaya başladı. Kanal 6 ’da en son Şansal Büyüka ile Stadyum Programı ’nı sundu.

sonradan ekip ile birlikte hareket ederek Kanal D ’de Televole isimli spor programının, Show TV ’de ve Star TV ’de Telegol progmanının sunuculuğunu yaptı. bu arada UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatmaya devam etti.

Sonunda NTV ’ye geçti ve NTV ve NTV Spor kanallarında İspanya Futbol Ligi olan La Liga ’dan maçlar anlatmaya başladı. Rıdvan Dilmen'le beraber %100 Futbol programını lig maçlarından sonra ve Türk takımlarının Avrupa maçlarından daha sonra yapmaktadır. Bu program Interpress ’in yaptığı araştırma sonuçlarına göre, spor yorumlarının yapıldığı programlar içinde birinciliği elde etmiştir.

Beşiktaşlı olduğu bilinen Güntekin Tasdik bununla beraber Vatan Gazetesi ’inde spor yazarlığı yapıyor. Yüzde Yüz Futbol isimli programı sırasında, Beşiktaş ’ın üstüste maç kaybetmesi peşinde, bununla beraber gazetede patronu olan Başkan Şimşek Demirören ’i topa tutmuştu. Bunun üstüne Rıdvan Dilmen şaşkınlıktan ne diyeceğini bilememiş ve “Sen gazeteden istifa mı ettin” diye sormuştu.

Bir dönem pazar geceleri "Videolig" programında Rıdvan Dilmen'le Türkiye ligindeki bütün karşılaşmaların özetlerini gösterip yorumladı. şu anda Gol programında Emek Ege ve Mert Aydın'la Avrupa liglerini yorumlamaktadır.

Güntekin Onay, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca edinmek üzere 3 dil bilmektedir. Playstation oyunlarından Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oynamayı sevmektedir.

Güntekin Onaylama, Serra Okumuş ile evlidir. Irmak (d.2008) adında bir kızı vardır.

Ntv Spor'da Rıdvan Dilmen ile Yüzde 100 Futbol programını yapan Güntekin Onaylama, 26 Temmuz 2017 tarihinde ayrıldı ve beIN Sports'la anlaştı.

Ödülleri :
2011 - Altın Kelebek Ödülleri En İyi Spor Programı (Yüzde 100 Futbol)
2009 - Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülleri Yılın Spor Programı (Yüzde 100 Futbol)


Etiketler:gündüz tekin onay,güntekin onay ntv den ayrıldı,güntekin onay eşi,güntekin onay bein sports,güntekin onay yazıları
Güntekin Onay Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/18/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.