Gültekin Uysal Kimdir Biyografisi

Gültekin Uysal
Gültekin Uysal
Gültekin Sakin Biyografisi Demokrat Parti Genel Başkanıdır... [post_ad]-->

Gültekin Sakin Biyografisi

Demokrat Parti Genel Başkanıdır.
Gültekin Uysal, 1976 yılında Afyonkarahisar ’da doğmuştur. İlkokulu Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda, Ortaöğrenimini ise İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesinde tamamladı.

Üniversite eğitimi için Amerika Birleşmiş Devletleri ’ne gitti. University of Houston ’da Siyaset Bilimi alanında Lisans eğitimine başladı. Bilkent Üniversitesi Millet Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü ’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Ana Bilim Dalı ’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Aile Şirketi olan Reisoğlu Mermer ’de iş hayatına da devam etmektedir. Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Akıl Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu, üye ve yönetici olarak atama yaptı.

2003 – 2005 yılları arasında Içten Yol Partisi (DYP) Afyonkarahisar İl Başkanı olarak devir yaptı. 2005 yılının Mayıs ayngresi ’nde Genel Yöneticilik Kurulu Üyeliğine seçildi. Benzer dönemde, Gençlikten Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2007 yılı seçimlerinde Afyonkarahisar ’dan Milletvekili adayı oldu.

(DYP) Içten Yol Partisi'nin 2007 yılında adını Halkçı Parti olarak değiştirdi. 16 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Demokrat Parti 5. Olağanüstü Büyük Kongresi ile 14 Ocak 2011 yılında yapılan Halkçı Parti 10. Klasik Büyük Kongresinde Genel Idare Komite Üyeliğine seçildi ve Yerel Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Demokrat Parti 8. Mucizevi Büyük Kongresi'nde Halkçı Parti Genel Başkanlığına seçildi. 2 Şubat 2014'de yapılan 11.Klasik Kongresinde Gültekin Uysal 753 delegenin oyunu alarak ilk turda yeniden genel başkanlığa seçildi.

“Türkiye Günlüğü” ve “Piyasa” dergilerinde çevirileri yayınlandı.

Gültekin Sakin Evli, Kayra ve Berrin adlarında iki çocuğu vardır.


Etiketler:
Gültekin Uysal Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/17/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.