Ersin Korkut Kimdir Biyografisi

Ersin Korkut
Ersin Korkut
Ersin Korkut Biyografisi BKM Mutfak] göre düzenlenen Çok Hoş Hareketler Bunlar adlı komedi programının sevilen oyuncularından birisi olan Türk sinema, tiyatro, dizi ve reklam oyuncusu... [post_ad]-->

Ersin Korkut Biyografisi

BKM Mutfak] göre düzenlenen Çok Hoş Hareketler Bunlar adlı komedi programının sevilen oyuncularından birisi olan Türk sinema, tiyatro, dizi ve reklam oyuncusu.
Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari ’de dünyaya geldi. Babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımıdır. 5 kardeştirler. Ilk ve orta dereceli eğitimini Hakkari ’de tamamladıktan daha sonra benzer şehirde bir zaman taksi şöförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak nedeniyle 1998 yılında istanbul ’a taşındı. Yılmaz Erdoğan dayısının oğludur.

istanbul ’a geldiğinde bir meslek bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde yer alan bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayan Korkut ’un şansı, akrabası olan meşhur oyuncu Yılmaz Erdoğan ’ın kendisini BKM kadrosuna alması ile döndü. BKM ’de dağıtılmış işlerde devir bölge Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak ödev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan ’dan izin alarak oyunda küçük bir rol alarakr göre çok hayranlık uyandıran ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti.

ilk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında bulunan ve “Hekim Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Haller adlı mini T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.

2005 yılında, Yılmaz Erdoğan ’ın yazan, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Tanrısal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Keyifli Yaşam filmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan ve de 2008 yılından beri yayınlanmakta olan komedi programı Çok Hoş Hareketler Bunlar ’ın kadrosunda yer almaktadır.

Ersin Korkut, Ekim 2015 ayında İstanbul 19. Ağır Canice Mahkemesi'nin kararınca "uyuşturucu göstermek" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, Duruşma, hapis cezasının bir yıldan daha az olması sebebiyle cezayı erteledi.

2015 yılında çekilmeye başlayan mantıksal bağ ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan ’nın yaptığı “Ekşi Elmalar” filminde görüntü yönetmenliği Gökhan Tiryaki yaptı. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Devir Yakut, Fatih Artman, Ersin Korkut, Songül Öden, Şükran Ovalı rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 - Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2015 - Ekşi Elmalar (Sinema Filmi)
2015 - Bizim Batman (Sinema Filmi)
2015 - Bana Baba Dedi (Rafet) (TV Dizisi)
2015 - Altın Horoz (Sinema Filmi)
2014 - İçimdeki Ses (Yılmaz) (Sinema Filmi)
2014 - Patron Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Şampiyon Derviş (Komiser Ahmet Tekin) (TV Dizisi)
2010 - Çok Filim Hareketler Bunlar (Sinema Filmi)
2010 - Çocuklar Duymasın (İhsan) (TV Dizisi)
2010 - Kutsal Damacana Dracoola (Sebo / Kara Fuat) (Sinema Filmi)
2009 - Neşe Saçan Yaşam (Yusuf Lokman) (Sinema Filmi)
2008 - 2010 - Fazla Güzel Hareketler Bunlar (Ersin) (TV Dizisi)
2007 - Tanrısal Damacana (Asım) (Sinema Filmi)
2005 - Organize İşler (Ersin) (Sinema Filmi)
2004 - Sevinçli Haller (Hamza) (TV Dizisi)
1996 - Beyaz Show (Kendisi) (Tv Programı)

Üretim Ekibi :
1995 - Bir Demet Tiyatro (Set Ekibi) (TV Dizisi)

Reklam Filmleri :
Doritos
Peyman
Bonus
Eti Çikolata Keyfi
Seven Hill
Vodafone
Teknosa


Etiketler:ersin korkut boyu,guus hiddink,ersin korkut movies,gordon ramsay
Ersin Korkut Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/21/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.