Erol Atar Kimdir Biyografisi

Erol Atar
Erol Atar
Erol Atar Biyografisi Türkiye'de birçok ünlünün fotoğraflarını çekmiş fotoğrafçıdır... [post_ad]-->

Erol Atar Biyografisi

Türkiye'de birçok ünlünün fotoğraflarını çekmiş fotoğrafçıdır.

Erol Atar, 1954 yılında Ankara ’da doğmuştur. Babası Ankara Sıhhıye ’de büyük çarşının bitişiğinde bir apartmanın küçük bir dairesinde fotoğrafçılık yapmaktaydı. Kendinden iki yaş minik bir kız kardeşi var.

Erol Atar, babası felç olunca 1973 yılında ODTÜ'deki eğitimini yarım bırakıp baba mesleği fotoğrafçılığa başladı. Ankara ’da babasının yanında fotoğrafçılığı öğrendi. Bir vakit Ankara Sanat Tiyatrosu'nda kulis fotoğrafları çekti. Geceleri gazino ve kulüpleri dolaşır, oralarda çalışan usta ve sanatçıların fotoğraflarını çekerdi. Makyajla, kıyafetle, saç perukla verdirdiği pozlarla fazla öbür bir sentez yakaladı. Akıllı Müren o yıllarda Ankara ’ya kazanç Köşk gazinosunda Program yapardı. Erol Atar'a bir kere poz verdikten sonradan aralıksız onun müşterisi oldu.

Erol Atar, 1980 yılından sonradan istanbul ’a gitti. Elmadağ Pangaltı taraflarında bir stüdyo kurdu. Zeki Müren ’in fotoğrafçısı olarak dikkati çekmişti. Sırasıyla Mankenler, Film artisti edinmek isteyenler, fotomodeller cümbür cemaat ona fotoğrafa girmişler randevu almak zorunda kalmışlardır.

1983 yılı seçimlerinden sonra Turgut Özal kendisine fotoğraf çektirince, Sırasıyla tüm siyasiler, liderler milletvekili adayları için vazgeçilmez bir fotoğrafçı oldu.

Erol Atar aynı zamanda Erkekçe, Playmen gibi çeşitli erotik dergiler içinde çalışmıştır.

2000 yılında fotoğrafçılığı bıraktı ve istanbul ’u terk edip İzmir ’e yerleşmiştir.


Etiketler:
Erol Atar Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/17/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.