Son Yayınlar

recent

Erkan Baş Kimdir Biyografisi

Erkan Baş
Erkan Baş
Erkan Baş Biyografisi Türkiye Komünist Partisi genel başkandır... [post_ad]-->

Erkan Baş Biyografisi

Türkiye Komünist Partisi genel başkandır.
Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya ’nın Berlin kentinde doğmuştur. Yugoslavya göçmeni Boşnak bir aile olan anne babası Almanya'ya çalışmaya giden işçilerdendi. Alibeyköy ’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi istanbul ’da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünü bitirdi. Aynı alanda yüksek lisans çalışması yaptı.

Üniversite sonrasında “Bilim Tarihi Araştırmaları” dergisi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Aynı yıllarda Bir süre İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı. Üniversitede yemekhanenin özelleştirilmesine karşı işçileri örgütleyince uzaklaştırma cezası aldı ve akademisyenlik hayatı da böylece yarıda kaldı.

Genç yaşta Sosyalist İktidar Partisi üyesi oldu. Bu partide ve devamında kurulan Türkiye Komünist Partisi'nde çeşitli sorumluluklar üstlendi. Türkiye Komünist Partisi İstanbul il sekreterliğini yaptı. Partinin 2008 yılı 1 Mayıs eylemlerinde Taksim Meydanı'ndaki basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Erkan BAŞ, 2009 yılının Şubat ayında sonlanan Türkiye Komünist Partisi (TKP) 9. Kongresi ’nde Genel Başkanlık görevine seçilmiştir.

Erkan Baş, evlidir.


Etiketler:erkan baş kimdir,erkan başın gözü,erkan baş evli mi,erkan baş htkp,erkan baş eşi
Erkan Baş Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/29/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.