Cobie Smulders Kimdir Biyografisi

Cobie Smulders
Cobie Smulders
Cobie Smulders Biyografisi Ülkemizde de gösterimde olan popüler komedi dizisi How I Met Your Mother ’da canlandırdığı Robin Scherbatsky rolüyle tanınan Kanada ’lı model ve oyuncu... [post_ad]-->

Cobie Smulders Biyografisi

Ülkemizde de gösterimde olan popüler komedi dizisi How I Met Your Mother ’da canlandırdığı Robin Scherbatsky rolüyle tanınan Kanada ’lı model ve oyuncu.
Jacoba Francisca Maria Smulders, 3 Nisan 1982 tarihinde, Vancouver, İngiliz Kolimbiyası, Kanada ’da dünyaya geldi. Hollanda kökenli bir ailenin çocuğu olan Smulders, Hollanda ’lı olan büyük halası ile aynı adı taşımasından nedeniyle Cobie lakabını kazandı.

Dünyanın en varlıklı su altı yaşam alanlarından birisi olan Vancouver ’da artan Smulders, çocukluğunda su altı biyoloğu olmak istiyordu; fakat lisede tiyatroya alaka sardı. Lord Byng Lisesi ’nden 2000 yılında mezun olmasının peşinde model ajansları kadar keşfedildi ve New York, Paris, Berlin, Tokyo gibi dünyanın pek çok moda merkezinde modellik yaptı.

Ilk oyunculuk deneyimini 2001 yapımı T.V. filmi Candy from Strangers ’daki Martina rolü ile yaşamış Smulders, Special Unit 2, Jeremiah, Tru Calling gibi böylece fazla dizide konuk oyuncu olarak yer aldıktan sonra 2005 yılında, How I Met Your Mother adlı prime time komedi dizisinin kadrosuna katıldı. Robin Scherbatsky rolünü üstlendiği dizi izleyiciler göre çok beğenilince süresi uzatıldı ve altı sezonluk bir antlaşma imzalandı.

T.V. dizileri dışında sinema oyunculuğuna da soyunan Smulders, 2006 tarihli Escape, 2007 tarihli The Storm Awaits ve son olarak 2009 tarihlli The Slammin ’ Salmon adlı sinema yapımlarında rol aldı.

derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Cobie Samulders, nişanlısı Taran Killam ile beraber Los Angeles, Kaliforniya ’da yaşamakta. Çiftin birincil çocuğu Shaelyn Cado Killam, 16 Mayıs 2009 tarihinde dünyaya geldi.


Etiketler:cobie smulders movies and tv shows,cobie smulders wonder woman,cobie smulders kids,cobie smulders husband,cobie smulders avengers
Cobie Smulders Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/17/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.