Ayşenur Arslan Kimdir Biyografisi

Ayşenur Arslan
Ayşenur Arslan
Ayşenur Arslan Biyografisi Ayşenur Arslan, 16 Eylül 1950 tarihinde doğmuştur... [post_ad]-->

Ayşenur Arslan Biyografisi

Ayşenur Arslan, 16 Eylül 1950 tarihinde doğmuştur. Aslen Aydınlıdır. Subay olan babası ve annesi de MITOS mensubudur. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1972 yılında mezun oldu.
TRT ’nin açtığı redaktör muhabir sınavını kazanınca 1974 yılında TRT ’de muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1982 yılında Güneş Gazetesine haber müdürü oldu. İkibuçuk yıl sonra istifa etti. Üç ay sonra da Nokta Dergisinde çalışmaya başladı. 3 yıl da burada çalıştıktan sonradan Laf Gazetesine geçti ve 49 gün daha sonra buradan da ayrıldı.

Laf Gazetesinden ayrıldıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte reklam ajansı kurdu ve Ümraniye Belediyesi için Türkiye ’nin ilk lokal dergisini hazırladı. Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi ’ne İtalyanca tercüme yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi ’nde bir sene çalıştı. Peşinde Star TV ’ye girdi. Önce bir kadın programı yaptı, sonra Yakın Takip adlı haber programının sorumluluğunu aldı. daha sonra Ali Kırca ile birlikte ATV ’ye geçti. 8 yıl burada çalıştıktan sonradan yeniden Star TV ’ye geçtı.

Ayşenur Arslan 16 yıl Ali Kırca'yla çalıştı, Kırca'nın ATV'de sunduğu haberleri hazırladı. Mehmet Ali Birand ile çalıştı. Kültürlü Doğan, Dinç Alim gibi basın sektörünün kilit isimleriyle çalıştı.

CNNTürk ’te Medya Mahallesi programını yaptı. Cadde TV ’de çalıştı. Halk Müziği TV'de program yaptı. 27 Kasım 2014 tarihi itibari ile Halk TV'den ayrılarak yapmakta olduğu “Medya Mahallesi” programını sonlandırdığını Twitter hesabından açıkladı. Ertesi gün, Irk TV yönetimi Arslan'dan yaşananlar için birçok kez özür dileyerek geri dönmesini istedi. Millet TV yönetiminin ısrarlı özürleri ve isteklerini kıramayan Ayşenur Arslan Irk TV'ye geri dönmeye karar verdi.

Ayşenur Arslan, iki kez evlendi. Birincil eş ile 8 ay evli kaldı. İkinci eşi olan Erbil Tuşalp'dan; oğlu Sinan ’ın babasıyla da oğlu 6 yaşındayken ayrıldı.

Ayşenur Arslan, gazeteci Hüsnü Mahalli'nin tutuklanmasından daha sonra 16 Aralık 2016 tarihinde Insanlar TV ’de yayınlanan Medya Mahallesi programında “Türkiye ’nin geldiği noktada 146 gazetecinin tutsak hale geldiği noktada normalmiş gibi yapamayacağım, o nedenle susarak bağırıyorum, serbest dileğiyle hoşçakalın” diyerek programına son verdiğini açıkladı.


Etiketler:ayşenur arslan yazıları,ayşenur arslan instagram,ayşenur arslan nerede,ayşenur arslan kimdir,ayşenur arslan nerede program yapıyor
Ayşenur Arslan Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/14/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.