Aykurt Nuhoğlu Kimdir Biyografisi

Aykurt Nuhoğlu
Aykurt Nuhoğlu
Aykurt Nuhoğlu Biyografisi Aykurt Nuhoğlu, 15 Eylül 1959 tarihinde Trabzon ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Aykurt Nuhoğlu Biyografisi

Aykurt Nuhoğlu, 15 Eylül 1959 tarihinde Trabzon ’da doğmuştur. 1973 yılından beri istanbul ’da yaşamaktadır. Fenerbahçe Lisesi'ni bitirdikten sonra yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1984 yılında mezun oldu.
Aykurt Nuhoğlu, siyasi hayatına SHP üyeliği ile başladı. SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Ayrı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri bulunan Nuhoğlu; CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde Lokal Yönetimden Sorumluluk Sahibi İl Başkan Yardımcılığı yaptı, CHP bünyesinde değişik ve öbür komisyonlarda çalıştı.

1985 yılından beri Atamer İnşaat olarak çevre düzenlemeleri, park-bahçe projeleri, hastane ve konferans merkezleri, kaliteli konutlar gibi fazla sayıda bambaşka projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Atamer İnşaat ’ın Idare Heyeti Başkanlığı ’nı yürütmektedir.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği'nin kurucuları arasında yer alan Aykueği ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi çoğu derneğe üye olduğu gibi bununla beraber Nuhoğlu Vakfı Idare Heyeti üyesidir.

Aykurt Nuhoğlu,1994 yılında diş hekimi Ebru Nuhoğlu ile evlendi. (d.1995)oğlu ve (d.2001) kızı vardır.

Gençlik yıllarından bu yana sosyal demokrasinin ilkelerini benimsemiş olan Aykurt Nuhoğlu, siyasette mantıksal bağ ve değişimin büyük tartma taşıdığının bilincindedir. Yepyeni bir siyaset özgürlükçü ve iştirakçi bir yerel yönetim anlayışı ile Kadıköy ’ü kendisi gibi Kadıköylü vatandaşlarla birlikte yönetmek amacıyla belediye başkanlığına namzet olmuştur.

16 Şubat 2014 tarihinde CHP Parti Meclisince eski Kadıköy Belediyesi Başkanı Selami Öztürk'ün yerine, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Aykurt Nuhoğlu Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak açıklanmıştır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan şeçimlerde Kadıköy Belediye Başkan olarak seçilmiştir.


Etiketler:aykurt nuhoğlu kardeşleri,aykurt nuhoğlu iletişim,aykurt nuhoğlu hangi partiden,aykurt nuhoğlu eşi,aykurt nuhoğlu kimdir
Aykurt Nuhoğlu Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/13/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.