Aydın Ayaydın Kimdir Biyografisi

Aydın Ayaydın
Aydın Ayaydın
Aydınlatılmış Ayaydın Biyografisi 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için CHP Parti Meclisince CHP İstanbul Milletvekili Açık Fikirli Ayaydın, her tarafta milletvekili adayı olarak gösterilmedi... [post_ad]-->

Aydınlatılmış Ayaydın Biyografisi

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için CHP Parti Meclisince CHP İstanbul Milletvekili Açık Fikirli Ayaydın, her tarafta milletvekili adayı olarak gösterilmedi.

Açık Fikirli Ayaydın, 20 Ağustos 1951 tarihinde Mardin, Derik ’de ailesinin 12 çocuğundan biri olarak doğmuştur. Tam adı Aydın Ağan Ayaydın ’dır. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Bedia'dır. Yalçın Ayaydın adındaki kardeşi İpekyol markasının sahibidir.

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi, 1978 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesinde muavin olarak göreve başladı. 1983 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İktisat konusunda yüksek lisans ve 1985 yılında doktora yaptı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünde 1986 yılında Asistan Doçent, 1988 yılında Doçent ve 1993 yılında Profesör ünvanını aldı.

Bankalar Birliği Başkanlığı, Emlakbank Genel Müdürlüğü ve Idare Heyeti Başkanlığı, Vakıfbank Genel Müdürlüğü, Şekerbank Genel Müdürlüğü, Meslek Bankası, Sınai Kalkınma Bankası ve Sınai Yatırım Bankası Idare Heyeti Üyeliği, İKV, İAV Yönetim Kurulu Üyeliği, Özgürlük Sigorta ve Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı, Şeker Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, BJK (Beşiktaş) Asbaşkanlığı ve Basın Sözcülüğü, 1997-1999 yıllarında Rekabet Kurumu Başkanlığı görevlerini yaptı.

1992 yılının Eylaşkanı Turgut Özal göre YÖK üyeliğine atandı. Bu görevinden 1995 yılının Kasım ayında DYP'den milletvekili adayı olduğu için istifa etti fakat seçilemedi.

18 Nisan 1999 - 14 Kasım 2002 tarihleri aralarında 21.Dönem Türkiye Büyük Ahali Meclisi'nde ANAP İstanbul milletvekilliği yaptı. TBMM Medya Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı ve Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

Takvim gazetesi ve Sabahtan Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinden önce Vatan gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmakta idi.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde CHP'den istanbul milletvekili seçildi. Türkiye-Romanya Parlamentolararası Arkadaşlık Grubu üyesi görevi yapmaktadır.

Aydın Ayaydın, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem Türkiye Büyük Halk Müziği Meclisi üyelerinin seçilmesi için yapılacak genel seçimler için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde toplanan CHP Parti Meclisince CHP İstanbul Milletvekili Kültürlü Ayaydın, yeniden milletvekili adayı olarak gösterilmedi.

Yönetimsel Görevleri:
Rekabet Kurulu Kurucu Başkanı
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı
Emlakbank Genel Müdürü ve Idare Heyeti Başkanı
Vakıfbank Genel Müdürü
Şekerbank Genel Müdürü
MESLEK Bankası Yönetim Kurulu Üyesi
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Idare Heyeti Üyesi
Türkiye Sınai Yatırım Bankası Idare Heyeti üyesi
Banque Du Bosphore (Paris) Yönetim Kurulu üyesi
Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı
Özgürlük Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı
Şeker Sigorta Idare Heyeti Başkan Vekili


Etiketler:aydın ayaydın eşi,aydın ayaydın şirketleri,aydın ayaydın beşiktaş,aydın ayaydın iletişim,aydın ayaydın kardeşleri
Aydın Ayaydın Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/15/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.