Arzu Kaprol Kimdir Biyografisi

Arzu Kaprol
Arzu Kaprol
Özlem Kaprol Biyografisi Açlık Kaprol, 1973 yılında Bursa ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Özlem Kaprol Biyografisi

Açlık Kaprol, 1973 yılında Bursa ’da doğmuştur. Babasının deri ticaret işi vardı. Kendisinden 12 yaş büyük abisi baba mesleğine devam ediyor. Anneannesi müthiş bir terzi olan Arzu Kaprol ’un annesinin Bursa ’da bir moda evi vardı. Bursa Namık Sozeri Lisesinden mezun oldu. Açlık Kaprol, 1988 yılında Şebnem Ferah ile Bursa'da kurduğu Volvox adlı rock grubunda klavye çalıyordu. Kısa sürede gruptan ayrıldı ve İstanbul'a Mimar Sinan Üniversitesi'nde moda tasarımı okumaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Moda Konfeksiyon bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Arkasında couture eğitimi için Paris American Academy'de Perfectionnement programını tamamladı.

Açlık Kaprol, 1995 yılında kazandığı 5 bin dolarlık Beymen Academia “Avant-Garde Tasarımcı” Tasarımcı ’ ’ ödülü ile moda dünyasında adını duyurdu. 1998 yılında kendi adını içeren markasını kurdu. 2007 yılında ilk mağazasını açan Özlem Kaprol, Türkiye'de Beymen Grubu ile yaptığı lisans anlaşmasıyla 2008 - 2012 yılları aralarında perakende sektöründeki varlığını güçlendirdi.

2007 yılında Fashion TV ve 2011 yılında Elle Style Awards'tan "Yılın Moda Tasarımcısı" ödüllerini aldı.

Açlık Kaprol, 2011 yılında Paris Moda Haftası, Moda Federasyonu Devlete Ait takviminde defileler yapmaya başladı ve Paris ’te ofisini açtı. 2015 yılında başlayan işbirlikleri kapsamında moda ve teknoloji birlikteliğinin gözler önüne serildiği, toplam 3 show sergiledi. Halen Paris ’te bir sergi salonu ’u yer alan Kaprol ’un tasarımları Türkiye ’de sekiz mağazada satışta.

Özlem Kaprol hazır giyim ve Atelier koleksiyonlarıyla milletlerarası düzeyde tanınmaya devam eden marka, Londra'da Harrods, Paris'te Montaigne Market, New York'ta Bergdorf Goodman ilk kez olmak üzere yurtdışında 13 ülkede yer alan geniş satmak ağıyla dünyadaki moda tutkunlarıyla buluşuyor. Atelier Koleksiyonu ise Meg Ryan, Milla Jovovich, Kelly Rowland ve Gisele Bündchen gibi dünyaca meşhur isimlerin tercihi oldu.

Türkiye ’nin ilk hologram defilesi Mayıs 2015 yılında, multi-disipliner bir yaklaşımla; tasarım, müzik, dans ve teknolojinin birleştiği Dijital Senfoni Mart 2016 yılında ve Türkiye ’nin ilk dijital couture show ’u Haziran 2016 yılında milli ve uluslararası platformlarda sunuldu. Yurt haricen iki belli başlı dağıtıcı ile çalışıyor. İspanya ve Hong Kong genelinde 28 mağazada Arzu Kaprol markalı ürünler satılıyor.

2015 yılında, Açlık Kaprol kadar yaratılan, akıllı giyimin ilk prototiplerinden biri olan; klima değişikliklerine göre fonksiyon değiştiren “Akıllı Ceket” ise yeniden sektörün öncü hareketleri aralarında yerini aldı.

Tasarımı giysi mimarlığı olarak tanımlayan Arzu Kaprol, çağdaş ve özgün bir tasarım diliyle ve kendisiyle özdeşleşen detaylarda büyüyen benzersiz işçilikle, vakitsiz giysi ve aksesuarlar yaratarak geleceğin moda kültürüne göndermeler yapıyor.

Özlem Kaprol keza Çelebi Hava Servisi, İGDAŞ, İDO, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Formula 1 gibi bambaşka sektörlerden firmaların üniformalarını, personel kıyafetlerini yapıyor.

Özlem Kaprol 1998 yılında Cem Kaprol ile evlendi. 8 Mayıs 2015 tarihinde tek celsede boşandı. Irtifa ve Derin (d. 2004) adlarında ikiz çocuğu vardır.


Etiketler:yoox,moda,ropa,diseño,online
Arzu Kaprol Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/21/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tema resimleri diane555 tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.