Altar Gültekin Kimdir Biyografisi

Altar Gültekin
Altar Gültekin
Altar Gültekin Biyografisi Ütopya yarışmacısı Altar Gültekin, 1992 yılında istanbul ’da doğmuştur... [post_ad]-->

Altar Gültekin Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Altar Gültekin, 1992 yılında istanbul ’da doğmuştur. Eğitimci Vefalı Gültekin'in oğludur. Endüstriyel tasarımcı olan Altar, sürekli bir şeyler buluş ettiğini ve bunun Ütopya'da çok işine yarayacağını düşünüyor.

1.75 boyunda olan Altar Gültekin, heykel baskı, maket yapmak, resim çizmek, spor yerine getirmek gibi işlerden hoşlanmaktadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni müsabaka programı “Ütopya” adlı yarışmada Altar Gültekin; Ahmet Arda Sezen, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Arzu Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı anlamsız bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve bireysel bir takım eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını yalnızca bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden artı kamera ile durmadan izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine bahşedilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve azıcık da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışan elenecek. Doğal hayat ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman deha olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni müsabaka programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar defalarca birlikte ağıl ile ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar çoğu yarışmanın tersine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden peşine düşüp takip edebilecek. 17 Eylül 2015 tarihinde Ütopya'dan Altar Gültekin elendi.

TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren müsabaka Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi kesin oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.


Etiketler:altar gültekin,ütopya,altar,gültekin,kimdir?
Altar Gültekin Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/15/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.