Ahmet Arslan Kimdir Biyografisi

Ahmet Arslan
Ahmet Arslan
Ahmet Arslan Biyografisi 24 Mayıs 2016 tarihinde 65... [post_ad]-->

Ahmet Arslan Biyografisi

24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet'te Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962 tarihinde Kars Kağızman'da Bulanık köyünde doğmuştur. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Lalizar'dır. Kağızman Lisesi ’ni bitirdikten sonradan, kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden Gemi Yapı ve Alet Mühendisi olarak mezun oldu. 7 sene özel sektörde çalıştıktan sonradan Pendik Tersanesi ’nde muhtelif kademelerde çalıştı.

sonra Denizcilik Müsteşarlığı ’nda Daire Başkanı ve Grak atama aldı.

2005 yılından 10 Mart 2011 tarihinde müracaat ettiği Milletvekilliği Aday Adaylığına dek; Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Idare Heyeti Üyesi görevlerinde bulundu.

TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

Çoğu gemi ve liman projesinin yanı sıra, Kars Havaalanı ’nın yenilenmesi de dahil çoğu havaalanının yapımını gerçekleştirdi.

Pekin ’den Londra ’ya uzanan Ipekli Demiryolu ’nun kayıp halkası Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun yapımını başlattı.

Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas Yüksek Çabuk Tren Projesi ’ni başlattı. Kars ’ı Nahçıvan ve İran ’a demiryoluyla bağlayacak olan Kars -Iğdır -Aralık - Dilucu-Nahçıvan projesini başlattı.

Asrın projesi olarak nitelenen ve denizin 60 metre altından Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Binali Şimşek ’ın birincil yürüyüşünü gerçekleştirdiği Marmaray projesini gerçekleştirdi.

Yatırım değeri 1 Milyar Doların üstünde olan ve dünyanın sayılı projelerinden Avrasya Tüp Geçit projesinin temelini de Başbakan ve Ulaştırma Bakanıyla birlikte attı.

Orta düzeyde İngilizce haberdar olan Ahmet Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet Arslan, "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde 24. Dönem AK Parti Kars Milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde 26. dönem milletvekili olarak AK Parti Kars Milletvekili seçildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifasının ardından 24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a Başbakan Binali Yıldırım göre sunulan yeni bakanlar listesinde 65. Hükümet'te Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Ahmet Arslan Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi.

1 Ekim 2017 günü Ankara'dan İstanbul'a geleadığı karın ağrısı üzerine kaldırıldığı hastanede hemen apandisit ameliyatına alındı.


Etiketler:ahmet arslan felsefe,ahmet arslan kitap,ahmet arslan runner,ahmet arslan bitcoin,ahmet arslan oyuncu
Ahmet Arslan Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/14/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.