Adriana Lima Kimdir Biyografisi

Adriana Lima
Adriana Lima
Adriana Lima Biyografisi Adriana Lima, 1982 doğumlu Brezilya ’lı süper model... [post_ad]-->

Adriana Lima Biyografisi

Adriana Lima, 1982 doğumlu Brezilya ’lı süper model. Mavi-gri, ara sıra yeşil görünen gözleri, siyah saçları ve düzgün vücuduyla dünyanın en seksi kadınları arasında gösterilen Lima, en çok Victoria ’s Secret ’la olan çalışmalarıyla tanınıyor.
Adriana Francesca Lima, 12 haziran 1981 ’de Brezilya ’da Salvador, Bahia ’da düşük gelirli ve dindar bir ailede dünyaya geldi. 13 yaşında, lokal bir mağazada alışveriş yaparken keşfedilen Amerikan yerlisi, Afrika, Brezilya ve İsviçre kökenli Lima, 15 yaşındayken Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasında 1. seçildi. 1996 ’da yapılan Ford Supermodel of the World Contest ’de ise 2. oldu.

Kısa bir zaman sonra Ford Modellik Ajansı sayesinde New York ’a taşınan Lima, Elite Model Management ile anlaştı. 1997-1998 yılları arasında daha kariyerinin başlarındayken Vogue ve Marie Claire gibi dergiler için moda çekimleri gerçekleştiren 1,78 m. boyundaki Lima, Christian Lacroix, Valentino gibi meşhur markaların defilelerine çıktı. Fakat Lima ’nın ana büyük çıkışı Dominik ’li sevgilisi Alberto ile birlikte çalıştıkları ve Times Square ’deki reklam tablosuna asılan Vassarette billboard reklamıyla gerçekleşti.

2000 ’de Guess? ’in Costanoa Kampanyasında Claudia Schiffer, Laetitia Casta ve Eva Herzigova gibi çok ünlü süper modellerle birlikte yer aldı ve ardındaki Maybelline, Bebe, Mossimo ve BCBG ’nin reklam yıldızı oldu. Harper ’s Bazaar, Elle gibi kayda değer dergilere kapak olmaya başlayan Lima, 1998 ’de Victoria ’s Secret defilesinde yer alarak iyice tanınır ayla gelmeyi başardı. Heidi Klum ve Gisele Bündchen ’le birlikte melek kanatları taktırarak sergiledikleri iç çamaşırı defilesinin ardından, 2003 ’deki Victoria ’s Secret defilesinin de başlangıç mankeni oldu.

2001 ’de Adriana Lima 8:47 dakkalık BMW kısa filminde Mickey Rourke, Clive Owen ve Forest Whitaker ’la birlikte oynadı. Ünlü bir adamın (Rourke) karısını (Lima) kıskanarak onu peşine düşüp takip ettirmek için bir dedektif (Owen) tutmasıyla başlayan filmi Wong Kar-wai yönetti.

2005 ’de sınırlı sayıda üretilen Pirelli takviminde yer alan Lima, benzer yıl AskMen.com'un 'Top 99 Women' listesinde 1. sırada yer alırken, 2006 ’da 4. oldu. Yine 2006 ’da Forbes.com ’un 'En Çok Şampiyon Ünlüler' (Highest Paid Celebrities) listesinde 97. sırada ve En Zinde 100 İnsan (100 Most Powerful People) listesinde 99. sırada yer aldı.

Geçmişte birçok ünlüyle birliktelikler yaşayan Lima, bir dönem Lenny Krawitz ’le nişanlı kaldı lakin bu ilişki, 2003 ’de sona erdi. GQ dergisinin nisan 2006 sayısında Katolik inançları sebebiyle hala bakire olduğunu ifade eden Lima şöyle konuşmuştu:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifSeks evlendikten daha sonra olmalı. Seçimim bu olduğu için de erkekler saygı duymalı. Eğer hürmet yahut bunun anlamı beni istemedikleridir.

Adriana yaptığı iş hakkında ise şöyle düşünüyor:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifModellik zorlama bir iş, çalışma arkadaşlarınız sizin rakipleriniz ve bu da öteki kızlara olan manzara açınızı oldukça etkiliyor. Moda iyi enerjiyle ilgili. Duygularla ilgili. İnsanlara vermem gereken de bunlar, iyi enerji ve iyi duygular.

Yakın arkadaşları tarafında ‘Leah ’ diye çağrılan, lakabıysa ‘LimaBean ’ olan, kitap okumayı fazla seven ve gözde yazarı Gabriel Garcia Marquez olan Lima, oyunculuk ve fotoğrafçılıkta kendini istiyor.

Lima doğduğu yer Salvador, Bahia ’daki ‘Caminhos da Luz ’ (Ways of Light) öksüzler yurdunda yaşayan yoksul çocukların bakımlarına ve binanın tamir masraflarına destek ediyor. Portekizce, İspanyolca ve İngilizce konuşabilen Lima şuanda DNA Models Ajansıyla çalışıyor ve Meksika ’da bir barı var.

2009 yılında İstanbul ’a gelip Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı programa katıldı.

Adriana Lima, 14 Şubat 2009'da NBA'de oynayan Sırp basketbolcu Marko Jarić ile ABD'de Wyoming'de yalnızca aile ve yakın çevrelerinin katıldığı bir törenle evlendi. 15 Kasım 2009'da kızı Valentina Lima Jarić ve 12 Eylül 2012'de İkinci kızı Sienna Lima Jarić doğdu.

Adriana Lima, eşi Marko Jarić'den Mayıs 2014 tarihinde boşandı.


Etiketler:
Adriana Lima Kimdir Biyografisi Reviewed by My Turknet on 12/16/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.