7 Adımda: Başarılı Bir "Ev Dekorasyonu" Nasıl Yapılır?

7 Adımda: Başarılı Bir
7 Adımda: Başarılı Bir "Ev Dekorasyonu" Nasıl Yapılır?
[post_ad]-->

İlginç dekorasyon fikirleri ve beraberinde öneriler verdiğimiz içeriğimiz size kesinlikle yardımcı olacak!

Hayatımızın en önemli yapısı hiç kuşkusuz evimizdir. Evimizde huzuru ve mutluluğu yaşamaya çalışırız. Çalıştığımız zamanlarda “ah bir eve gitsem” şeklinde içimizden geçirdiğimiz anlar huzurlu olduğumuz yere varma hayalinden kaynaklanmaktadır. Peki bu sürekli hayal ettiğimiz yere ulaştığımızda gerçekten güzel bir ev ile mi yaşamımızı sürdürüyoruz? Cevabınız net değilse bu içeriğimiz tam size göre.

Bu yazımızda size ilginç dekorasyon fikirleri vermenin yanında basitçe uygulayabileceğiniz evinizi güzelleştirici çalışmalardan da bahsediyoruz. Zihninizi açık tutun, başlıyoruz.

1. Farklı bir ışıklandırma kullanın.

Farklı bir ışıklandırma kullanın.

Evin atmosferini belirleyecek en önemli etmenlerden biri kesinlikle ışıklandırmadır. Eğer doğru şekilde ışıklandırma kullanırsanız evinizin güzelliği de o derece artacaktır. Bu nedenle özellikle önemsediğiniz odaların ışıklandırmasına özgün birşeyler yapın.

2. Ev eşyalarını planlı alın.

Ev eşyalarını planlı alın.

Ev eşyası satın alma sırasında ev sahipleri genellikle beğendiği ürünleri rastgele alırlar. Fakat doğru bir biçimde yapılması gereken kesinlikle bir bütün olarak düşünmektedir. Evinizin alanlarını bölerek değil tam bir resimmiş gibi düşünmeli, birbirine uyumlu parçaları bir araya getirmelisiniz.

3. Tasarım şekline karar verin.

Tasarım şekline karar verin.

Evinizin dekorasyonunu belirlerken sade bir tasarım mı yoksa hareketli öğeler ile birlikte kullanabileceğiniz farklı bir atmosfer mi, buna sizin ilk etapta karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararı vermeniz ile birlikte eşya seçiminiz ve çalışmalarınız şekillenecektir.

4. Boya badana uygulamalarını inceleyin.

Boya badana uygulamalarını inceleyin.

Evinizin, duvarlarınızın güzel bir şekle dönüşmesi için boya badana çalışmalarını önemsemelisiniz. Renk seçimi, marka seçimi ve uygulama seçimi evinizin güzelliğini etkileyecek en önemli unsurlardan biri olmaktadır. Sedef boya, italyan boya, saten boya gibi uygulamaları bu bağlamda iyi araştırmalısınız.

5. Evinizi iyi tanıyın.

Evinizi iyi tanıyın.

Evinizi iyi tanımak uygulama seçiminizi belirleyecektir. Eğer evinizin yeterince geniş değilse italyan boya yaptırmak, büyük ev eşyaları almak sizin için iyi olmayacaktır. Aynı şekilde yeterince ışık almayan bir eve karanlık denebilecek bir ışıklandırma yaptırmak da iyi sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle ilk yapmanız gereken çalışmalardan biri de evinizi iyi tanımak dezavantajlı yanlarını iyi belirlemek olacaktır.

6. Örnekler inceleyin.

Örnekler inceleyin.

Ev dekorasyonunuza başlamadan önce kesinlikle iyi bir şekilde dizayn edilmiş evleri incelemeniz gerekir. Burada ünlü mimarların eserlerine göz atabilirsiniz. Belki izlediğiniz filmlerdeki ev dekorasyonlarından bile etkilenebilirsiniz. Bunun için Örnek Aile (The Joneses) filmi size göre olabilir.


Etiketler:ev dekorasyonu,dekorasyon fikirleri,dekorasyon önerileri,boya badana,boya badana fikirleri
7 Adımda: Başarılı Bir "Ev Dekorasyonu" Nasıl Yapılır? Reviewed by My Turknet on 12/22/2017 Rating: 5
Tüm hakları saklıdır. Myturknet.com © 2014 - 2018
Destekleyen By Blogger, Tasarım by Myturknet

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.