Kapat

TC Kimlik No İle Askerlik Yeri Öğrenme – Sorgulama 2018

Anasayfa
Bilgi TC Kimlik No İle Askerlik Yeri Öğrenme – Sorgulama 2018
TC Kimlik No İle Askerlik Yeri Öğrenme - Sorgulama 2018

Askere gidecek olan yeni piyadeler “Askerlik yeri sorgulama” şeklinde Google’da aramalarını sürdürüyor.  Askerlik yeri sorgulamak için internete başvuran adaylar, nereye düştüklerini öğrenecekleri yeri haberimizden görebilir.

İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan sonra askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek.  Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek.

Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkod sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.
Tc Kimlik No ile Askerlik Yeri Sorgulamak için Tıklayınız

Yılı Askerlik Celp Dönemleri
Hangi İl Ne Zaman Asker Gönderiyor?
2018 yılı celp dönemleri 1998 doğumlular ne zaman gidecek?

Bu Yazımızda askerlik yeri öğren, askere ne zaman gideceğim, bu sene kaçlılar gidiyor askere, bu sene kaç gönderiyor, 1997, 1998 kaç gidiyor, askere 1999 liler ne zaman gidecek, 1997, 1998 doğumlular ne zaman askere gidecek, 1998 doğumlular askere ne zaman gidecek, askerlik yeri öğren, askerli tecil ettirme nasıl olur, askerlik ne zaman tecil edilir, 98 doğumlular ne zaman gidiyor, 98 tertip, kaç doğumlular gidecek Konuları Hakkında Bilgi Verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.