Kasım ayı 95/4 celbi için askere gidecek olanları yerleri 22-28 Ekim’da belli olması bekleniyor. Askerlik yeri öğrenmek için E-Devlet’ten yararlanabilirsiniz.

Kasım celbi için askerlik yerleri 22-28 Ekim’da belli olması bekleniyor. Askere gidecek olan yeni piyadeler “Askerlik yeri sorgulama” şeklinde Google’da aramalarını sürdürüyor.  Askerlik yeri sorgulamak için internete başvuran adaylar, nereye düştüklerini öğrenecekleri yeri haberimizden görebilir.

E-DEVLET İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan sonra askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek.  Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek.

Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkot sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.

ASKERLİK YERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Daha önceden e devlet şifresi almamış iseniz PTT müdürlüklerine giderek 2 tl bedel karşılığında bunu ediniyorsunuz. Artık birçok sorgulama işlemlerinde e devlet şifresi gerektiği için almanızda yarar var zaten yok ise bu tür sorgulamaları da yapamıyorsunuz.

95/4 Askerler Ne Zaman Askere Gidecek?

Askerlik yerleri Ekim ayının son haftası açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. %90 A grubu kalan %10 B grubu çıkmaktadır.

 

  • A grubu çıkacaklar 3-8 Kasım 2015 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklardır.
  • B grubu çıkacaklar Aralık ayının ilk iki haftasında teslim olacaklardır.

Yorum

Daha yeni Daha eski