Ara

Yeşilçam yıldızlarının son halleri - Galeri

Kimini TV ekranlarında kimini sahnede görüyoruz... Ama aradan geçen yıllar onları değiştirdi...

İşte Yeşilçam'ın ünlü simalarının değişimi...

Türk tiyatro ve sinema sanatçısı Şevket Altuğ

Türk tiyatro ve sinema sanatçıları, vazgeçilmez ikili Zeki Alasya - Metin Akpınar

Türk sinema ve dizi oyuncusu yakışıklı aktör Tarık Akan

Türk sinema oyuncusudur tecavüzcü Coşkun rolleri ile ünlenen Coşkun Göğen

Ekrem Bora, asıl adı Ekrem Şerif Uçak sinema oyuncu...

Türk oyuncu Halit Akçatepe

Türk oyuncu, yazar, sunucu Filiz Akın. Türk sinemasının asil, modern, kentli ve zarif yüzü olarak sinema tutkunlarının hayranlığını kazanan Filiz Akın, beyaz perdenin Avrupai yüzü, kolejli kızı, sarışın yıldızı olarak da tanınmaktadır.

Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Şener Şen

Türk sinema oyuncusu, yönetmen, senarist Kartal Tibet

Sinema oyuncusu, senarist ve yönetmen Uğur Yücel

Sinema ve dizi oyuncusu Müjde Ar Türk sinemasındaki kadın temsilinin değişmesini sağlamış ve böylelikle kadın imgesini dönüştüren, sinemada kadın kimliğini özgürleştiren ve kadın cinselliğine farklı bir bakış açısı getiren, kadın filmlerinin unutulmaz oyuncusu olmuştur.

Erler Filmin gözde oyuncusu Gülşen Bubikoğlu

Tiyatrocu bir aileden gelen Adile Naşit, Türk sinemasının vazgeçilmez oyuncularındandır...

Ayşen Gruda, Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Domates güzeli lakabıyla tanınmıştır.

Kemal Sunal, Türk tiyatrocu, komedi oyuncusu, sinema sanatçısı ve yazar. Türk Sinemasının büyük komedi oyuncusu ve sinema oyuncularından biri olarak kabul edilen Kemal Sunal, oynadığı rollerle Türk sinemasına yeni bir soluk getirenlerden...

Sinema oyuncusu, yönetmen Kadir İnanır 1967 yılında Ses dergisi'nin düzenlediği "Sinema Artisti Yarışması"'nda finale kaldı, 1968 düzenlenen Saklambaç gazetesinin "Fotoroman Artisti Yarışması"'nda da birinci oldu. İlk kez başrolde oynadığı 1970 tarihli, Atıf Yılmaz'ın yönettiği Kara Gözlüm filminde Türkân Şoray'la başrolleri paylaştı.

Türkan Şoray, Türk oyuncu, senarist ve yönetmen.Türk sinemasında "Sultan"lakabıyla anılmaktadır. ilk sinema ödülü 1964 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Acı Hayat" filmiyle en başarılı kadın oyuncu ödülünü almıştır

Türk oyuncu, eski siyasetçi 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi.

Cüneyt Arkın, Türk oyuncu. Sinemada canlandırdığı Malkoçoğlu karakteri kendisine lakap olarak atfedilmiştir.

Ediz Hun, Türk oyuncu ve eski milletvekili. Sinemaya 1963 yılında Ses dergisinin açtığı yarışmayla başladı ve Genç Kızlar adlı filmle sinemaya girdi. 1970'li yılların ortalarından itibaren başlayan seks filmleri furyasında yer almayarak sinemayı bıraktı.

[post_ad] Hülya Koçyiğit,Türk sinema, televizyon ve dizi oyuncusu. Annesinin bir arkaşı tarafından gazete'de Ankara Devlet Konservatuarı'nın bale bölümüne öğrenci alınacağını ve bunun için imtihan haberleri açıldığını görür. Annesi haberi okuduğunda Koçyiğit'i imtihanın yapıldığı Galatasaray Lisesi'ne götürür.Dokuz öğrencinin seçildiği sınavda Hülya Koçyiğit'de vardır.

Münir Özkul,Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. Sanat hayatına henüz lise öğrencisiyken 1940 yılında Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başladı. Bir süre İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne ve Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'ne devam etti. 1948'de Ses Tiyatrosu'nda sahnelenen Aşk Köprüsü oyunuyla profesyonel oldu.

Perran Kutman, tiyatro ve sinema oyuncusu. İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1967'de Ulvi Uraz Tiyatrosu`nda sahneye çıkan Kutman, ilk sahne deneyimi hakkında bir röportajında "Ulvi Uraz'da profesyonel hayatıma başladım. Mükemmel bir hocaydı. Sahne tahtasına saygıyı öğrendim" demiştir. Çeşitli dizi ve filmlerde rol alan Kutman, Perihan Abla dizisi ile asıl üne kavuşmuştur. 1986 yılında TRT 2'de izleyiciyle buluşan Perihan Abla dizisi çok sevilince TRT1'e aktarılıp orada yayın hayatına devam etmiştir. Perihan Abla rolü ile özellikle Türk Halkının sevgisini kazanmıştır.

Yeşilçam yıldızlarının son halleri - Galeri Reviewed by My Turknet on 00:25:00 Rating: 5
All Rights Reserved by MyTurknet Güncel - Biyografi - Fragman izle © 2014 - 2017
Powered By Google, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta*

Mesaj*

Blogger tarafından desteklenmektedir.