Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Vicks Kremin Faydaları ve Zararları Nelerdir

Anasayfa
Sağlık Vicks Kremin Faydaları ve Zararları Nelerdir
Vicks Kremin Faydaları ve Zararları Nelerdir
Aliexpress TR
Vicks kremi bilmeyen yoktur sanırım. Pek çoğumuzun çocukluğundan bu tarafa kullandığı ve pek çok faydasını gördüğü vicks krem gerçek anlamda hazinesi denilebilir.  Vicks kremin içerisinde bulunan kafur ve mentol, sürüldüğü bölgeyi rahatlatır, ağrıyı azaltır. Vicks kremin faydaları sadece bu kadarla da sınırlı değil. Gelin hep birlikte vicks kremin yararları nelerdir görelim..

Vicks Kremin Yararları, Vicks Krem Nasıl Kullanılır,Vicks Krem Neye İyi Gelir,Vicks Krem Ne İşe Yarar,Vicks Kremin Yan Etkileri,Vicks Kremin Zararları

 • İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalarda ki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı azaltır.
 • Ayrıca ökaliptol, terebentin, mentol sayesinde solunum yollarını düzenler, akciğerlerde salgıyı arttırır.
 • Gece yatarken ayak tabanlarına vicks sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.
 • Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı giderir ve rahatlatır. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.
 • Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks krem kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar vicks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.
 • Darbe sonucu veya düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de  morarmış olan bölgeye vicks krem sürmek rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner.
 • Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz bir miktar viks, basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.
 • Uyku probleminiz varsa, ılık su içine atılan viks’i odanızda bırakın. Viks’in buharı odayı doldurduktan sonra çok rahat uyuduğunuzu fark edeceksiniz.
 • Yaralarda enfeksiyon kapmayı önlemek için kullanabilirsiniz.
 • Evinizde kedi besliyorsanız, kediler tırmalamayı severler. Kedinizin en çok tırmaladığı alana bir parça viks kullanın. Kokusu kedinizin o noktaya gitmesini engelleyecektir.
 • Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya viks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.
 • Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız açıkta kalan yerlerinize bir miktar viks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen viks, kaşıntıyı keser.
 • Gripseniz ve kendinizi kötü hissediyor ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza viks sürün. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük ortadan kalkacaktır.

Vicks Kremin Zararları,Vick Krem Yan Etkileri

 • Gebelik ve emzirme döneminde, kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışın. Emzirme döneminde, meme bölgesine kesinlikle uygulamayın.
 • 2 Yaş altındaki çocuklara kullanılması sakıncalıdır. 6 yaş altı çocuklarda soluyarak kullanılması sakıncalıdır.
 • Nadiren ciltte allerjiye sebep olabilir. İçerinde mentol bulunan eterik yağların solunması öksürüğe sebep olabilir.

Vicks Krem Nasıl Kullanılır ?

Sürerek (Haricen) Uygulama
Erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar: Günde 2-4 kez, 2-3 çay kaşığı kadar

6-12 yaş arası çocuklar: Günde 2-4 kez, 1-2 çay kaşığı kadar
Vicks Krem erişkinlerde ve 6 yaşından büyük çocuklarda göğse, boyna ve sırta sürülür ve 3-5 dakika süreyle hafif masaj yaparak özenle yedirilir. Rahat ve geniş giysiler giyilmesi, buharların solunmasını kolaylaştırır. Vicks krem eterik yağları saatler boyunca açığa çıkardığından, özellikle de uykudan önce uygulanması tavsiye edilir.
Soluma Yoluyla Uygulama
Erişkinler ve çocuklarda (6 yaşından küçüklerde uygulanmaz): Bir soluma çözeltisi oluşturmak üzere 1-2 çay kaşığı.

Erişkinlerde ve çocuklarda (6 yaşından küçüklerde uygulanmaz) 1-2 çay kaşığı Vicks krem bir çanağın veya büyük yüzeyli bir kabın içine konulur. Yarım litre su sıcak olacak, fakat kaynamayacak şekilde ısıtılarak (hiçbir zaman mikrodalgada ısıtılmamalıdır), kaba ilave edilir. Oluşan buharlar 10-15 dakika süreyle solunur. Soluma sırasında su ısıtılmaya devam edilmemelidir; kullandıktan sonra da tekrar ısıtılmamalıdır. Soluma sırasında çocuklar yalnız bırakılmamalıdır.
3-5 gün sonra yakınmalarda önemli bir iyileşme olmaması veya öksürüğün ısrarla devam etmesi veya daha da kötüleşmesi, ateşin çıkması veya ıslık çalar gibi öksürme durumunda, daha ciddi bir hastalık olasılığı nedeniyle bir hekime başvurulması tavsiye edilir.


Vicks Kremin Faydaları ve Zararları Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.
Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.