Kapat

Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri

Anasayfa
Dizi Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri 1
54664dd761361f00a0111577 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri

Her şey dört kişilik Kılıç Ailesi’nin İstanbul’a taşınmasıyla başlar.

“İstanbul’a taşınmak”, bundan 25 yıl önce Ege kasabasına gelin giden Zeliha’nın en büyük hayalidir. İki oğulları vardır Zeliha ve Hasan’ın. Bir numara, ilk göz ağrıları Yiğit, tam bir haytadır.. Yakışıklı, çapkın, güçlü kuvvetlidir. İki numara Emir abisinin taban tabana zıddıdır. Ağır başlıdır, sakin bir mizacı vardır, çalışkandır. Karşı cinsle ilişkilerde, çekingen ve tutuktur.

Hukuk fakültesini bitiren Emir ‘in bir senelik zorunlu stajı için İstanbul’a gitmeye karar vermesi, Zeliha’yı yeniden harekete geçirmiştir. Onlar da Emir ‘in peşine takılıp İstanbul’a gidemezler midir? Bu konuyla ilgili dedeleri Basri ve Zeliha kavga eder. Tartışma büyür ve Basri’nin kalbi bu siniri kaldıramaz.

Basri’nin ölümünden sonra her şey daha kolay olur. Babadan kalan mirası paylaşıp İstanbul’a taşınırlar. Hasan parasıyla bir dükkân açmayı düşünür. Memleketten getirteceği yöresel ürünleri satabileceği küçük bir dükkân…. Zeliha’nın akrabası Namık, o semtin eşrafından, çok sevip saydığı Sadullah abisiyle tanıştırır Hasan’ı. Sadullah o civardaki herkes tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Hasan, Sadullah’ın yönlendirmesiyle aklında hiç olmayan bir işe kalkışır ve kuyumcu dükkanı açmaya karar verir.

Yiğit ilk günden mahalledeki kızların ilgisini çekmiştir. Sadullah’ın eline erkek eli değmemiş masum ve utangaç kızı Kübra, Kübra’nın komşusu ve en yakın arkadaşı, mahalle delikanlıların yüreklerini hoplatan Derya… İki genç kız da, Yiğit’i görür görmez vurulmuşlardır. Yiğit’in aklını başından alan ise Sibel olur. Bir butikte mankenlik yapan, gözü yükseklerde, kibirli ve soğuk güzel Sibel…

Ancak Sibel o’na güven verecek, birlikte bir gelecek kurabileceği birini beklemektedir ve ilgisini Emir çeker.. Emir dürüst ve kibardır. Sibel Yiğit’ten kaçıp Emir ‘e sığınırken, aslında kendi ruhundaki ateşten kaçmaya çalıştığından habersizdir. Emir hayatının ilk aşkını Sibel’le yaşayacak ve ilk aşk acısını da ona Sibel yaşatacaktır.

Hasan dükkân açmak için gereken on kilo altına parası yetmeyince Sadullah’tan borç almış, senet imzalamıştır. Dükkân açılışa bir gün kala soyulunca Hasan beş parasız, elleri böğründe kalakalır. Olanları öğrenen Zeliha, acısını kocasından çıkartır, onu suçlar. Beceriksiz kocası Hasan, hayatında ilk defa bir işe kalkışmış ve her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştır. Hasan tüm bu acıya dayanamaz ve intihar eder. Bu olaydan sonra da Yiğit babasının öcünü almak için intikam planı kurarken Emir mücadelesini hukuk yoluyla arayacak ve iki kardeşin yolları ayrılacaktır.

Yapım: D Yapım


Yapımcı: E. Ayşe Durmaz


Yönetmen: Altan Dönmez


Senaryo Uyarlama: Mahinur Ergun, Seray Şahiner, Melih Çam

Oyuncular: Kerem Bürsin ( Yiğit Kılıç ), Şükrü Özyıldız (Emir Kılıç ), Yasemin Allen ( Sibel ), Şükran Ovalı (Derya), ( Kübra ), Alma Terziç ( Gül ), Taner Turan ( Sadullah ), Uğur Uzunel ( Selim ), Baki Çiftçi ( Ender ), Kağan Uluca ( Nihat ), Sezin Bozacı ( Neriman ), Hakan Salınmış (Hakkı), Şebnem Doğruer ( Fatma ), Ahmet Dizdaroğlu (Ayhan) ve Tilbe Saran ( Zeliha )

Oyuncular

54668be0f6309b10e047cfa7 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
54668edaf6309b10e047d01e - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
546690aef6309b10e047d056 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
546691acf6309b10e047d075 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
546692aef6309b10e047d097 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
54669163f6309b10e047d06a - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
54669254f6309b10e047d086 - Şeref Meselesi Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
Şeref Meselesi Dizi Müzikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.