Kapat

ÖYKÜ SERTER KİMDİR – ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ

Anasayfa
Biyografi ÖYKÜ SERTER KİMDİR – ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ 10
oyku serter 1024x513 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ

Öykü Serter, 26 Şubat 1975 tarihinde Ankara’nın Çankaya semtinde doğmuştur. Ankara Ted Kolejinden mezundur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV yüksek lisansı yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema-medya doktorasına devam ediyor.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme dalında 250’si altın olmak üazanmış. Öykü Serter, 1.67 boyunda ve 47 kilo olmasına rağmen sporcu olmasının doğal bir sonucu olarak; bir için oldukça kaslı sayılacak şekilde adaleli, atletik bir vücudu var.
Medya sektörüyle Capital radio da dj lik yaparak tanıştı. Ardından Number One Fm’de çalışmıştır. Daha sonra Cine 5’te yayınlanan “5’de 5” isimli müzik programıyla dikkat çekti. 5 te 5’ten sonra bir süre haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. En büyük özelliklerinden biri bütün metinlerini kendisi hazırlamasıdır. Biri Bizi Gözetliyor “BBG” isimli programın yayınlanan tüm bölümlerini sundu. Osmanlıca merakının yanı sıra kendi yarattığı “sevgili izlekler” cümlesi de epey dikkat çekmiştir. Biri Bizi Gözetliyor’dan sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarınında vazgeçilmez sunucusu olmuştur.

Öykü Serter oyunculuk tutkusu ile iki de dizi filmde oynamıştır.

Uzun süreli ilişkiler kuran Öykü Serter 1999 2005 arasındaki altı sene Kargo Grubu’nun solisti Koray Candemir’le arkadaşlık etti. Sonraki dönemde Senkron TV’nin sahibi Levent Altınay’la birlikte oldu.

2006 yılında Öykü Serter ile Ragga Oktay’ın birlikte hazırladıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) “B.U.M” adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul cinsi köpeğinin saldırısına uğramış ve sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanmıştır.

2010 yılında TRT1’de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında ’de yayınlanan Star Akademi’nin sunucusu olmuştur.

2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

Filmleri :

  • 2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi) 
  • 2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi) 

Sunduğu Yarışma Programları :

  • Bu Tarz Benim 
  • Anadolu Ateşi
  • Akademi Türkiye
  • Biri Bizi Gözetliyor
  • Acemi Birlik
  • B.U.M.
Resimleri

1 20 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
2 17 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
3 21 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
4 19 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
5 1 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
6 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
7 15 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ
8 - ÖYKÜ SERTER KİMDİR - ÖYKÜ SERTER KİM KAÇ YAŞINDA BİYOGRAFİ VE RESİMLERİ

Galip Derviş Dizisi Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.